5 blogów o efektywności, które warto śledzić w 2020 roku

Dlaczego warto śledzić blogi o efektywności

Efektywnością interesuję się jeszcze od czasów studiów. Już wtedy śledziłem różne blogi poświęcone temu tematowi. Od tego czasu bardzo dużo się zmieniło i powstało naprawdę sporo stron poświęconych temu tematowi. I choć większość z nich traktuje ten temat na poziomie zawodowym (często nie uwzględniając czynnika rodziny) to chciałbym przedstawić Wam moje TOP 5 na ten trwający jeszcze 2020 rok.

Michał Śliwiński

Blog Michała Śliwińskiego

Zdecydowanie to jedna z osób najbardziej zafascynowanych tematem efektywności (choć Michał używa bardziej pojęcia produktywność). Twórca wyjątkowej aplikacji Nozbe, którą używam do zarządzania zadaniami oraz pasjonat nowych technologii. Człowiek, który nie boi się nowych rozwiązań i tworzy wyjątkową aplikację o ogólnoświatowym zasięgu. Warto wiedzieć, że w latach 2008 – 2017 Michał wydawał the Productive! Magazine w którym wraz z innymi ekspertami dzielił się swoim doświadczeniem.

Michała cenię za rewelacyjną aplikację Nozbe, którą stworzył. Za to, że daje wartość innym dzieląc się swoimi doświadczeniami w internecie, oraz za książkę „10 kroków do maksymalnej produktywności”, którą w 2016 roku wydał.

Adres strony: www.sliwinski.com

Uwaga – blog jest prowadzony po angielsku, ale w bardzo czytelnej i prostej formie. 

Jacek Kłosiński

Blog Jacka Kłosińskiego

Blog Jacka śledzę od dawna. Porusza on wiele bardzo wartościowych kwestii z punktu widzenia przedsiębiorcy. Jest szeroką inspiracją nie tylko w kwestii efektywności. Dzieli się również swoim doświadczeniem w zakresie budowania marki, marketingu czy też narzędziami przydatnymi w codziennej pracy.

Jacka cenię za niesamowicie przejrzystą formę komunikacji, która jest tak samo przyjemna w odbiorze jak praca na Macbooku, za konsekwencję działania w budowaniu swojego wizerunku poprzez dzielenie się swoim doświadczeniem oraz za książkę „Narodziny Marki”, której jestem szczęśliwym posiadaczem (wydana w nakładzie 1000 szt. w 2018 roku).

Adres strony: www.klosinski.net

Piotr Nabielec

Blog Piotra Nabielca

Blog prowadzony przez Piotrka to ogromna kopalnia wiedzy o produktywności. Znajdują się tam wywiady, wpisy o fundamentach produktywności, a także porady dotyczące codziennej rutyny i wyrabiania nawyków. Wszystko podane w prostej i przystępnej formie.

Piotrka cenię za to, że w mojej ocenie ma bardzo duży wkład w edukowanie szerokiego grona ludzi w Polsce (i nie tylko) w temacie produktywności. Potrafi w prosty i przystępny sposób przekazywać wartościową wiedzę, a poprzez wywiady daje innym praktykom produktywności przestrzeń do dzielenia się swoim doświadczeniem.

Adres strony: www.produktywni.pl

Mirek Burnejko

Vlog Mirka Burnejko

Wyjątkowo Vlog zamiast Bloga, ale Mirka nie mogło zabraknąć na mojej liście. Zdecydowanie jest to osoba ultra efektywna, nastawiona na cel oraz przede wszystkim wykazująca się ogromną konsekwencją w działaniu. Na codzienne vlogi Mirka trafiłem w 2019 roku i stały się dla mnie szeroką inspiracją w zakresie rozwoju osobistego.

Mirka cenię za ogrom praktyki, jaką się dzieli na swoim vlogu i otwartość na eksperymentowanie. Przez ostatni rok niesamowicie rozwinął swoją firmę, równocześnie dbając o balans w życiu i mając czas na to co ważne. Jest to osoba z dużą charyzmą i świetnym poczuciem humoru – jest sobą.

Adres strony: www.youtube.com/c/MiroBurn

Uwaga: ostatnio Mirek rzadziej publikuje vlogi, ale zdecydowanie warto przejrzeć jego starsze nagrania zawierające ogrom wartościowej wiedzy.

Asian Efficiency

Blog Asian Efficiency

Ta strona to biblioteka wiedzy o efektywności. Setki artykułów poświęconych metodom, wyrabianiu nawyków oraz inspiracji. Strona powstała, żeby jak to piszą autorzy: Uczynić świat bardziej produktywnym i efektywniejszym miejscem.

Blog ten cenię za bardzo szerokie spojrzenie na temat efektywności i ogromną dawkę praktycznych rozwiązań dostępnych całkowicie za darmo.

Adres strony: www.asianefficiency.com

Uwaga: blog jest napisany w języku angielskim. 

Podsumowanie

Tak przedstawia się moja lista rekomendowanych w 2020 roku blogów do śledzenia. Dlaczego jest na niej tylko 5 pozycji? Bo mniej znaczy więcej. Wymienione powyżej strony to tak ogromna biblioteka praktyki, case study, rekomendacje narzędzi i wywiady, że nie ma potrzeby, żebyś na starcie korzystał z większej liczby źródeł.

A kto znalazłby się na Twojej liście blogów/vlogów o efektywności, którą zarekomendowałbyś innym czytelnikom tego bloga? 

Udostępnij